Vzdělávání na Žatecku

Informační portál projektu MAP ORP Žatec

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality ze škol

Článek: Ekohrátky pro předškoláky (Projekt 72 hodin - Pomáhám, protože chci)

18.10.2017:
Článek od vedoucí skupiny Polytechnické vzdělání a členky skupiny Inkluzivní vzdělání paní Mgr. Ing. Silvie Svobodové.

 

Na páteční dopoledne 13. října pozvali žáci šesté a osmé třídy Základní školy Žatec, nám. 28. října 1019, okres Louny v rámci projektu 72 hodin předškoláky ze sousední mateřské školy na společné ekologicky zaměřené aktivity. Na místním hřišti a ve školní budově čekalo na děti několik stanovišť s environmentální tematikou, na kterých si předškoláci nejenom zasoutěžili, ale také si vyzkoušeli například správně roztřídit odpad, při situačních hrách posoudit vhodnost konkrétního chování v přírodě nebo si mohli při poznávání stromů a zvířat ověřit přírodovědné znalosti. Ve výtvarných dílnách, v bioateliéru a ekoateliéru, pracovali s odpadovými nebo přírodními materiály, vlastní výrobky, balón z pet víček a panáčka z listí, si mohli odnést na památku. Některé z aktivit probíhaly mimo jiných také interaktivní formou.

Za splněný úkol byly děti odměněny malou sladkostí nebo věcným dárkem s logem projektu, pomáhám, protože chci, a po splnění všech aktivit obdržely medaili. Projektové dopoledne bylo zakončeno kolektivním sázením ovocných stromů. V závěru projektového dopoledne proběhlo na pozemku mateřské školy společné sázení dvou třešní, o které se budou předškoláci pečlivě starat. Ovocné stromy byly škole poskytnuty v rámci projektu 72 hodin - Pomáhám, protože chci.

Součástí programu bylo jako již tradičně také vystoupení Svazu záchranných brigád kynologů ČR ze Žatce pod vedením Ing. Heleny Šabatové, kteří předškolákům představili své svěřence.

Počasí nám opět přálo, štěstí se na nás zase smálo, zvládli jsme to výborně a myslíme to upřímně. Pomáháme, protože chceme, rádi tím přírodě pomůžeme.

Mgr. Ing. Silvie Svobodová

Galerie :

Článek vyšel : 18.10.2017, počet zobrazení : 697 (697 tento měsíc)