Vzdělávání na Žatecku

Informační portál projektu MAP ORP Žatec

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Článek: Polytechnický program - Malá technická univerzita – nový školní rok 2020/21

8.11.2020:
I v novém školním roce 2020/21 realizuje MAS Vladař o.p.s. v rámci projektu MAP2 Podbořansko-Žatecko odborný program pro děti z MŠ a prvního stupně ZŠ. Cílem projektu je vzbudit v dětech zájem o svět kolem sebe a přispívat tím k rozvoji technického vzdělávání již u dětí mateřských škol.

 

Děti se učí samostatnosti, práci ve skupinách, pozornosti, soustředěnosti, motorice a komunikační dovednosti.

Projekt obsahuje několik lekcí a děti si během nich vyzkouší, jak postavit dům, most, věž, nebo zjistí kdo je elektrikář, architekt, instalatér.  Dozví se také, jak funguje tepelná elektrárna nebo čistička odpadních vod.

Program probíhá od září 2020 zatím  ve 13ti mateřských školách a jedné základní škole. Celkem již proběhlo od září do konce října 2020 21 lekcí, kterých se zúčastnilo 344 dětí a samozřejmě i pedagogové.

I přesto, že je covidová situace omezující, náš projekt stále pokračuje a je pro děti a vyučující zpestřením a přínosem.

Vzhledem k nutnosti používat ochranné pomůcky MAS Vladař o.p.s.  zajistil jejich nákup a nic nebrání tomu, aby mohl program Malá technická univerzita probíhat i nadále.

V případě zájmu nebo jakýchkoli dotazů se můžete obracet na paní lektorku Ivanu Kvasničkovou, mail: Ivana.kvasnickova@vladar.cz, tel.: 720 733 911

Projekt je financován z Operačního programu Věda, výzkum, vzdělávání.

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 8.11.2020, počet zobrazení : 354 (354 tento měsíc)