Vzdělávání na Žatecku

Informační portál projektu MAP ORP Žatec

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality ze škol

Článek: Projekt Countries

25.6.2018:
Článek od členky skupiny cizí jazyk paní Mgr. Ladislavy Cagáškové.

 

V tomto školním roce 20107/18 jsme se s osmou třídou podívali do mnoha evropských i neevropských zemí. V rámci projektu „Countries“ si žáci upevnili znalosti o některých státech, a o jiných získali zcela nové informace.

Na samotném začátku stála Kanada, u které si děti vyzkoušely, o co se mají u svých států zajímat. Jednalo se o hlavu státu, měnu, oficiální jazyk, počet obyvatel, původní obyvatelstvo, rozlohu, hlavní město a další významná města, tradiční jídlo, zajímavosti, památky, známé osobnosti. Poté žáci vytvořili dvojice a vybrali si stát, který by svým spolužákům rádi prezentovali. Kromě Velké Británie, Rakouska, Německa, Itálie, Řecka, Španělska a Portugalska nechyběla například ani Ukrajina, Rusko, Čína, Japonsko, Jamajka nebo Spojené Arabské Emiráty.

Žáci vyhledávali v rámci hodiny Aj informace na počítačích a vybírali i vhodné obrázky, kterými by svůj projekt doplnili. Poté dávali veškeré informace dohromady, postupně zaplnili celou čtvrtku formátu A3. Nakonec si mezi sebou rozdělili informace, které se naučili, a následující hodinu anglicky odprezentovali třídě. Projekt měl mezi žáky velký úspěch, propojili jsme angličtinu se zeměpisem, IT i výtvarnou výchovou. Všichni byli skvělí, děti pracovaly výborně a i školní inspekci, která na naší škole právě probíhala, se projekt „Countries“ líbil.

Galerie :

Článek vyšel : 25.6.2018, počet zobrazení : 366 (366 tento měsíc)