Vzdělávání na Žatecku

Informační portál projektu MAP ORP Žatec

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Pozvánka na seminář "Využití karet IMAGLEE ve výuce" 30.9. a 1.10.2020

23.9.2020:
Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

na podnět ZŠ Komenského alej v Žatci jsme pro Vás připravili velmi zajímavý seminář - "Využití karet IMAGLEE ve výuce".
Bude se konat ve dnech:
30.9.2020 (pro pedagogy z II. st.) od 12,30 do 16,00 hod.
1.10.2020 (pro vychovatele ŠD) od 9,00 do 11,30 hod.
1.10.2020 (pro pedagogy z I. st.) od 12,30 do 16,00 hod.

v prostorách ZŠ Komenského alej 749, Žatec.

 

A o čem tyto karty jsou?

 

Jde o vzdělávací pomůcku do škol pro děti běžné i ty mimořádné oběma směry. Dále je to nástroj pro generování nápadů pro vynálezce (tzv. fáze „ideation“ v kreativním procesu), též dobře poslouží při bourání strachu z cizích jazyků, při prvním setkání s novými lidmi a v neposlední řadě poslouží jako nástroj pro trénovaní kognitivních schopností, a to i po mozkové příhodě, obecněji řečeno: v té životní fázi, kdy paměť je téma. Karty jsou  spojením pexesa (obrázky), hracích karet (číslo + barva) a obrázkového domina. Proto jsou tak univerzálně použitelné. 

V čem tkví kouzlo? Že u karet IMAGLEE si můžete vybrat, zda použít obrázkovou, číselnou nebo barevnou logiku.

Pomáhají rozvíjet kreativitu, tříbit myšlení a pilovat komunikační dovednosti. Jsou velmi široce použitelné, poněvadž v obrázcích na kartách se skrývají čísla. Zahrajete si s nimi klasické hry jako třeba pexeso a desítky originálních her od Imaglee, ke kterým můžete dle libosti přidávat vlastní pravidla. Karty Imaglee jsou tu pro všechny (od 7 let výše), kdo se rádi baví a zároveň i učí. Jsou v mnoha rodinách a více než 500 školách, na 5 kontinentech, nejdále v Science centru v Perthu.  
 
Pomáhají rozvíjet čtenářskou, matematickou gramotnost, komunikační dovednosti, jsou univerzálně použitelné. Více na www.imaglee.com a v příloze tohoto mailu.
 
Lektorem je PhDr. Petr Hedbávný - vysokoškolský učitel a spoluautor vzdělávacích karet Imaglee. Vystudoval ekonomii na Univerzitě Karlově, kde přednáší v předmětu Economics of the European Union. Pomáhá lidem rozpoznat, rozvinout a plně zužitkovat kreativní potenciál. Usiluje o to, aby při výuce byli nadšeni žáci všech zájmů a všech stupňů pokročilosti. Inspiraci bere ze zážitkové pedagogiky, hudby,

improvizačního divadla a aikida. Je spoluautorem Fantastických karet Imaglee, nástroje pro vzdělávání a inovace. Od podzimu 2015 pracoval s více než tisícovkou školáků a studentů, stovkami
učitelů a desítkami speciálních pedagogů, mj. na konferenci Mensy ČR Vzdělání pro budoucnost 2019.

 
Seminář je pro Vás zdarma, občerstvení je zajištěno.
S lektorem jsme domluveni na konání semináře za jakýchkoli podmínek - nyní pro Vás bude k dispozici větší prostor, ale je možné domluvit i externí prostory či výuku online v případě neočekávané epidemiologické situace.
 
V případě Vašeho zájmu se prosím zaregistrujte do 25.9. 2020 do 12,00 hod. na následujícím odkazu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSepOq_93Bk3Hjfmesff7zcC12ZdZNTGepzgg_NoagF0kkJ_tA/viewform

Přílohy :

Článek vyšel : 23.9.2020, počet zobrazení : 73 (73 tento měsíc)