ZPĚTNÉ VAZBY:
ZŠ JIŽNÍ, Mgr. Renata Hnízdilová: "Experimentální sady jsme zatím pouze prostudovali. Rozhodně je využijeme v badatelském klubu a v hodinách přírodopisu a fyziky. Bohužel zatím nám situace kolem coronaviru ještě neumožnila jejich praktické využití. Hned jak se situace uklidní a jakmile se dostaneme ve výuce k látkám, kde se sady dají využít (ve fyzice i v přírodopise v 2. pololetí), tak je vyzkoušíme. Badatelský klub probíhá online, takže tam to zatím také nejde".
MŠ HOLEDEČ, Mgr. Jana Pipalová: "Ve výchovně vzdělávacím procesu jsme je nepoužily. Byly zapůjčeny za účelem seznámení pedagogického sboru s těmito sadami. Seznámení s jejich složením a možným využitím ve vzdělávání v mateřské škole. V mateřské škole jdou využít jen jednotlivé části sad. Vzhledem k cenové kalkulaci je možné tyto části zakoupit individuálně. Sady nám posloužily k získání inspirace pro pokusy a objevy v rámci získávání gramotnosti dětí v oblasti environmentálních a kognitivních znalostí v oblasti dítě a jeho tělo. Děkujeme za zapůjčení pomůcek".
ZŠ NÁM. 28. ŘÍJNA, ŽATEC, PhDr. Ing. Silvie Svobodová, Ph.D.: "Vybrané experimenty (citlivost kůže, otisky prstů, stimulaci tlaku, jak se cítí vůně, závislost na vůni, čtyři základní chutě) si pod vedením učitele připravili a realizovali pro své spolužáky samotní žáci. Na experimenty se připravovali mimo vyučování i několik hodin, ale příprava i samotné experimentování je velmi bavilo, podobně jako jejich spolužáky. Ocenili jejich práci, snahu a nadšení. Nejvíce je zaujaly otisky prstů a testování chutí. Experimentální sady jsou přehledné, plné jednoduchých časově nenáročných pokusů včetně metodické příručky. Příprava některých pokusů je sice časově náročnější, ale účelně doplňují a obohacují výuku, zábavnou formou žákům přibližují lidské smysly."