uvedená častka je za 1 box
BOX OBSAHUJE:
1) Malý objevitel-puzzle Louka: Hra kombinuje skládání puzzle a objevování. Co se skrývá pod první vrstvou? Krásné, v dřevě provedené puzzle s tématem letní louky, stimuluje motorické schopnosti, dětskou zvědavost a vnímání prostoru.
2) Malý objevitel-puzzle Zahrada: Hra kombinuje skládání puzzle a objevování. Co se skrývá pod první vrstvou? Krásné, v dřevě provedené puzzle s tématem zahrady, stimuluje motorické schopnosti dětí, jejich zvědavost a vnímání prostoru. Hra kombinuje skládání puzzle a objevování.
3) Motorická pomůcka - Tři kopečky: Skládat kostky na sebe je velká legrace! Kostky různých barev a tvarů se nasazují na dřevěné tyčky. S hrou Tři kopečky se může dítě naučit a trénovat uchopení kosteka jejich vrstvení. Tím se podporuje rozvoj jemné motoriky a koordinace oka a ruky. Velké kostky jsou ideální pro malou dětskou ručičku.
4) Motorická pomůcka - Veselý krokodýl: Hledání rovnováhy s krokodýlem! Krokodýlí maminka ochraňuje malá vajíčka…Tato hra je založená na šikovnosti a podporuje zejména rozvoj jemné motoriky.
Nabízí různé herní varianty se stoupajícím stupněm obtížnosti.
5) Motorická pomůcka - Zvířecí kamarádi: Hra se zvířátky ze safari! Děti moc baví stavění věží - a co teprve s deseti barevnými zvířátky ze savany! Hra je založená na šikovnosti a podporuje zejména rozvoj jemné motoriky. Děti si mohou nejdřív s figurkami pohrát a dobře se s nimi seznámit. Jako další krok zkouší stavět zvířátka na sebe. A pak už si mohou spolu zahrát.
ZPĚTNÉ VAZBY:
MŠ FÜGNEROVA ŽATEC, kolektiv MŠ: "Děkujeme za zapůjčení motorických pomůcek pro děti v naší MŠ. Provedení, barevnost, možnost posílení kreativity posunuje využitelnost těchto pomůcek pro pomoc ve výuce při každodenních činnostech. Jako učitelky MŠ tyto didaktické hračky můžeme jen doporučit. Hravou zábavnou formou rozvíjejí u dětí hrubou i jemnou motoriku, zrakové vnímání, představivost, matematickou i jazykovou pregramotnost...".
MŠ OTAKARA BŘEZINY, Bc. Radka Diepoltová: "Děti si vybraly co, kde, s kým a jak dlouho budou dělat. Půjčené pomůcky děti nejvíce rozvíjely v oblasti zrakové, prostorové ale i k procvičení motoriky a ostatních smyslů. Děti trénovaly barvy, matematické dovednosti, předmatematickou gramotnost, řazení dle posloupnosti atd.. Ze všeho nejvíce trénovaly vlastní představivost. S dřevěnými skládačkami si hrály na statek a na zvířátka – to si moc oblíbily. Tlapky dětem úžasně procvičily motoriku a rovnováhu, daly se s nimi pořádat různé soutěže i hry. Zvířátka ze Zoo zároveň doplnily skládačky a děti mohly vesele pokračovat ve hraní. Krokodýlí balanční hru na motoriku máme již ve třídě, takže si s ní děti hrály jen krátce. Pyramida se nám obzvlášť hodila pro mladší děti. Balanční labyrint se také moc dětem líbil – hráli hru na čas, fandily si, dokázaly spolupracovat mezi sebou. Panáčci Family – nejlepší hra pro děti, co jsem viděla, každé ráno se dožadovaly, že si chtějí hrát s panďulákama – s těmito postavičkami hrály na rodinu, třídily zvlášť maminky, tatínky, chlapce, dívky, kočičky, miminka. Procvičovaly barvy, spojovaly panáčky, půjčovaly si je, počítaly. Všechny zapůjčené pomůcky byly výborné, děti byly rády za něco nového, neokoukaného. Do budoucna určitě budeme uvažovat o nákup panáčků".
ZŠ STAŇKOVICE, kolektiv MŠ: 1)"S pomůckami Map 2 se v MŠ dětem pracovalo velice dobře. Vkládačky, Yetiho stopy, balanční podložka a jiné pomůcky jsou velmi přínosné při výuce, pro cvičení hrubé a jemné motoriky, ale i při spontánní hře dětí. Využití těchto her je velice přínosný i při individuální práci s dětmi různých věkových kategorií. Největší oblibě se u dětí dostalo balanční podložce, kdy si děti osvojily a procvičily svou trpělivost, rovnováhu a vytrvalost. Děti si pomůcky velice oblíbily a věřím, že to bude i v jiné MŠ". 2) "S balanční podložkou děti pracovaly velmi často a rády. Na základě hry rozvíjely pohybové dovednosti, hrubou motoriku, trpělivost, stabilitu. Netradiční balanční deska velice obohatila spontánní hry dětí. Motorické pomůcky děti využívaly během celého dne, procvičovaly jemnou motoriku, koncentraci. Dřevěné puzzle zaujaly děti především svou abstrakcí. Pomůcky obohatily výuku a byly začleněny do plánování vzdělávacích celků. Děkujeme za možnost využití těchto pomůcek".
ZŠ PETROHRAD, Ivana Hůrková: " Malý objevitel – PUZZLE ZAHRADA a LOUKA – skládání i popis zvládly starší děti bez obtíží, mladší s dopomocí, dětem se velmi líbila barevná skladba".
TŘI KOPEČKY – skládání zvládly i nejmenší děti bez obtíží, hra velmi dobře podpořila zapamatování a procvičení barev". "Pomůcka pro nejmenší děti. Velmi se dětem líbila, kopečky stavěly i opakovaně. Nejmladší děti (2 - 3 leté) měly problém správně složit ovál, ale bezpečně rozlišily tvary jednotlivých kopečků. Přitahovala je i barevným zpracováním".
"Motorická pomůcka – VESELÝ KROKODÝL – pro mladší děti bylo obtížné vajíčka složit, při spolupráci se staršími dětmi se činnost zdařila, ale příliš děti nezaujala". "Děti v mateřské škole zaujal, ale správně mu naložit vajíčka nezvládli ani předškoláci ani děti ve školní družině. Děti se při hře pobavily, užily si legraci, ale vajíčka nenaložily. Pokud je používaly „na ležato“, krokodýlovi je nasadily a měly radost. Nebavilo je zkoumat vlastnosti jednotlivých kamenů, vybíraly podle vzhledu a momentální nálady. Pro procvičení motoriky i myšlení je výborná".