Přednášející:
Lektorka - Mgr. Vladimíra Hýlová
Anotace přednášky
Uskutečnila se ve středu 10. 5. 2017 od 14,30 do 16,00 hod v Žatci, ulice Otokara Březiny 2895.
Přednášky se zúčastnili:
Gymnázim Žatec
Ing. Eva Šídová
Mgr. Vladimíra Hýlová
Mgr. Alena Brožovská
Mgr. Jana Krupková
ZŠ a Měcholupy
Mgr. Helena Gondeková
Jiřina Národová
ZŠ Liběšice
Helena Gondeková
ZŠ Komenského alej, Žatec
Mgr. Eva Hurtová
Mgr. David Nekola
MAS Vladař
Mgr. Sylvie Jarošová
Lenka Ryšavá DiS.
eTwinning se může stát přirozenou, nedílnou součástí školního života žáků, studentů i pedagogů – není to práce navíc.
Lektorka v úvodu seznámila zúčastněné pedagogy s pojmem eTwinning, jak probíhá spolupráce mezi učiteli a žáky.
Uvedla důležité důvody a cíle proč by se učitel měl zapojit do aktivity eTwinningu.
V rámci přednášky vysvětlila podrobně postup registrace na webové stránce www.etwinning.net. A dále vysvětlila jak se orientovat na těchto webových stránkách (partnerské fórum – vložení vlastního příspěvku, projekty – vytvoření nového projektu, připojení k jinému partnerskému projektu) .
Přednášející dále popsala příklady jaké projekty je možné vymýšlet.
Seminář proběhl ve velmi přátelské a příjemné atmosféře. V následné diskusi bylo zodpovězeno několik konkrétních otázek, jak s webovými stránkami pracovat. Účastníci se shodli, že jako úvod do této problematiky byl seminář přínosný.
Zpracovala: Lenka Ryšavá, DiS.
Dne 10. května 2017 se konala přednáška na téma: eTwinning – zajímavá výuka pro učitele i žáky. Přednášející byla Mgr. Hýlová Vladimíra, které v eTwinningu pracuje již mnoho let a projekty jejich žáků již získaly mnohá státní i evropská ocenění. Přednášky se zúčastnili učitelé z místních škol, gymnázia a místní akční skupiny MAS Vladař. Účastnici přednášky byli seznámeni s tím, jaký typ aktivity je eTwinning, proč je jednoduché a výhodné ho používat ve své výuce. Zjistili, že tuto platformu mohou využívat všechna výchovně vzdělávací zařízení, které jsou v rejstříku MŠMT(tato podmínka je kladena hlavně z důvodu zajištění bezpečnosti pro děti a žáky účastnící se projektů). Přednášející na webových stránkách eTwinningu ukázala, jak provést registraci učitele a školy do systému; jak si najít partnery pro svůj projekt nebo se zapojit do již připraveného projektu jiným projektovým partnerem. V poslední části seznámila účastníky s příklady ze své praxe a užitečnými aplikacemi, které je možno při plnění projektových cílů používat. Závěrem odpověděla na praktické otázky a nabídla pomoc nejen svou ale i pracovníků Domu zahraničních služeb Praha, pokud by se někdo z vyučujících rozhodl si takovýto projekt vyzkoušet.
Zpracovala: Mgr. Vladimíra Hýlová