Program:
1) Přivítání
2) Shrnutí a doplnění aktualizace dokumentu MAP
3) Michaela Gondeková – sdílení zkušeností o využití dotace z NPO, učební pomůcky pro rozvoj informatického myšlení a digitální kompetence v MŠ + krátké informace k vyúčtování a závěrečné zprávě dotace z NPO
4) Diskuze, náměty, nápady, sdílení
Pan Zárybnický přivítal všechny přítomné a seznámil s programem jednání. Zhodnotil také plnění úkolů, které vzešly na poslední PS a dosavadní plnění aktivit akčního plánu.
Realizačním týmem byla vytvořena tabulka pro monitoring plnění indikátorů a cílů, která bude pro členy PS sloužit také jako sdílená databáze do které si budou moci zapisovat kontakty a odkazy na osvědčené lektory, semináře, workshopy, publikace, pomůcky aj.
Tématem jednání skupiny byla aktualizace SWOT analýzy a následné doplnění splněných indikátorů k tématům:
- logopedická prevence
- logopedický asistent
Na dnešním setkání měla v rámci sdílení zkušeností a dobrých praxí příspěvek Mgr. Michaela Gondeková, která účastníkům předala užitečné rady a informace ze semináře „Závěrečná zpráva o vyúčtování finančních prostředků–NPO 2022“ poradila ostatním členům na co si při vyplňování závěrečné zprávy dát pozor. Měla také připravenou ukázku zakoupených pomůcek pro rozvoj informatického myšlení, které všem následně ukázala a podala informace, kde takové pomůcky zakoupit.
Na setkání zazněl z řad členů PS návrh konat příští setkání v MŠ Alergo v Žatci. RT tento návrh vzal v potaz a zavázal se domluvit to s paní ředitelkou MŠ Alergo Jílkovou – provede Mgr. Zárybnický.
V rámci bodu diskuse byly diskutovány náměty spolupráce se ZUŠ Žatec a také návrh prodloužení délky PS z dosavadní 1 hodiny na 1,5 hod, aby bylo možné věnovat se více tématům. V neposlední řadě seznámil Mgr. Zárybnický přítomné s postupem v zajištění podkladů pro řešení spolupráce MŠ-ZŠ.
Dnešní setkání probíhalo v přátelsky milé atmosféře a bylo hodnoceno jako podnětné.
Příští setkání je naplánované na středu 29.března.
Zapsala: Anna Meniecová