Program:
1) Přivítání
2) Shrnutí a doplnění aktualizace dokumentu MAP
3) Michaela Gondeková –učební pomůcky pro rozvoj dětí při pobytu venku
4) Diskuze, náměty, nápady, sdílení
1) Pan Zárybnický přivítal všechny přítomné a seznámil s programem jednání.
2) V rámci projektové části pan Zárybnický připomněl průběžné doplňování do sdílené tabulky potřeb. Následně informoval o nutnosti vytvoření akčního plánu pro roky 2024-2025 a vyzval členy k zasílání podnětů a aktivit, které by tvořily obsah plánu a po diskusi o formě sběru se PS dohodla, že RT zajistí, aby byl členům PS rozeslán dotazník pro sběr podnětů k vytvoření Akčního plánu.
Dále v rámci doplnění Strategického rámce pan Zárybnický nejprve shrnul a okomentoval dosavadní výstupy a vyzval přítomné členy k podání návrhů a podnětů ke zlepšení dosažení specifických cílů.
Na této PS byly identifikovány a diskutovány následující:
vzdělávání v oblasti s OMJ
dokupování nových pomůcek a literatury
3) Na dnešním setkání měla v rámci sdílení měla paní Mgr. Michaela Gondeková připravenou prezentaci knih na téma: “Učíme se venku”
Paní Gondeková obohatila pracovní skupinu informacemi, praktickými radami a ukázkami, jak dětem ještě více přiblížit pobyt venku a poznání přírody kolem nás. V rámci sdílení se následně diskutovaly i další tipy pro výuku venku.
4) Vše podstatné bylo tentokrát probráno již v rámci průběžných diskusí, a proto v tomto bodě nebylo třeba již nic dalšího řešit.
Dnešní setkání probíhalo v přátelsky milé atmosféře a bylo hodnoceno jako podnětné. Stejně jako u PS Čtenářská gramotnost a kulturní povědomí se i zde přesun, resp. v tomto případě návrat, do prostor MŠ ukázal jako dobrý nápad.
Příští setkání se uskuteční v novém školním roce.
Zapsala: Anna Meniecová